Ahoj, já jsem

PETRA ŠLENCOVÁ BÍLSKÁ

Výkonná ředitelka | majitel | Marché Montessori
Chci tu nejlepší školu a vzdělávání, kde budou děti i lidi v mém týmu šťastní, spokojení a naplno rozvinou svůj potenciál.

Koho k sobě hledám

Učitel MŠ ve třídě 3-6

Služby | Praha
Co budeš dělat:

Česky mluvící učitel v česko-anglickém prostředí.

Bez čeho se u nás neobejdeš:

Laskavý a respektující vztah k dětem, zodpovědný přístup k práci, chuť pracovat a vzdělávat se v Montessori prostředí, smysl pro týmovou práci.

Student nebo absolvent pedagogické školy.
Komunikativní znalost angličtiny a Montessori pedagogiky vítána, nejsou však podmínkou.

Od kdy spolupráce začne:

leden 2020

Je možná práce z domova:
Není
Kde budeš pracovat:
Praha 4, Praha, Česko
Jaká je za tuto práci odměna:

30.000.-

Jaký typ spolupráce budeme mít:
  • Full-time

Učitel I. stupně v Montessori základní škole

Služby | Praha
Co budeš dělat:

Učitelem v česko-anglickém prostředí, který bude děti provázet, podílet se na plánování a chodu třídy a na přípravě prostředí školy.

Bez čeho se u nás neobejdeš:

Hledáme autentického a otevřeného studenta/absolventa s dostatkem energie; se smyslem pro improvizaci a přirozenou láskou k dětem, zkušeností nebo alespoň zájmem o Montessori pedagogiku; chutí podílet se na něčem výjimečném a najít si v tom svoji roli; znalostí angličtiny a schopností spolupráce v týmu.

Očekáváme nadšení, zodpovědnost, otevřenost, ochotu učit se a pracovat.

Nabízíme skvělou práci v jednom z nejúžasnějších projektů na světě ;-)

Od kdy spolupráce začne:

září 2019

Je možná práce z domova:
Výjimečně
Kde budeš pracovat:
Podolí, Praha, Česko
Jaká je za tuto práci odměna:

30.000.- - 40.000.-

Jaký typ spolupráce budeme mít:
  • Full-time
  • IČO - dlouhodobě
  • IČO - projekt

Více o mně

Co mám za sebou?

Než jsem založila vlastní školu věnovala jsem se designérské činnosti a budovala vlastní módní značku. Původně jsem vystudovala módní návrhářství. Pak přišla rodina a začala jsem objevovat různé metody výchovy a vzdělávání.

Nadchlo mě Montessori a cítila jsem, že to jsou principy, se kterými se ztotožňuji. Zamilovala jsem se do přístupu, kde dítě může objevovat svět podle svých vnitřních potřeb a má šanci žít se svobodnou a otevřenou myslí. Přístupu, kde má dítě možnost mít vlastní názor, je k němu přistupováno s respektem a láskou a je přijímané takové, jaké je.

Před 6 lety jsem otevřela batolecí třídu a o 2 roky později třídu školky 3-6 a smíšenou třídu základní školy pro děti I. stupně.

Co se mi kdy nejvíc povedlo?

Za svůj největší úspěch považuji sílu jít za svými sny a nevzdávat se.

Co se mi nepovedlo?

Příliš naivně jsem přistupovala k „technikáliím“ související s mým projektem, například jednání s úřady, což vedlo k jistým nedorozuměním.

Co mám teď v plánu?

S radostí pokračovat :-)

Co od lidí očekávám?

Od lidí ve své škole, ve vztahu k dětem, očekávám přirozenou lásku k dětem, autentičnost, ochotu dávat jim ze sebe to nejlepší, inspirovat je, nadchnout je a pomoc jim kvést.

Ve vztahu k týmu očekávám navíc schopnost uhodit hřebíček na hlavičku - dělat správné věci, ne věci správně; otevřenost.

Co o mně říkají lidi, s kterými pracuji?

Například Lucie, hlavní učitelka ve třídě školky 3-6, která se mnou pracuje 6 let říká: "Petra je opravdovou oporou svého týmu, má jasné představy, komunikuje přímo, je otevřená. Je velmi pracovitá, pozitivně naladěná, své nadšení pro práci dokáže předat ostatním a je-li potřeba, kdykoli ochotně pomůže. Zároveň však respektuje potřebu odpočinku nás všech."

Co považuji za důležité při vedení lidí?

Uznávám způsob managementu s jasně stanovenými cíly, společené dosahování těchto cílů a ne plnění úkolů. Jde mi o předání kompetencí, odpovědnost a účasti na rozhodování.

Odkud čerpám energii a co dělám, když nepracuji?

Když to jde, ležím na gauči a nic nedělám :-)

O firmě

Marché Montessori
Kolik nás je:

V základní škole máme tým šesti pedagogických pracovníků, včetně anglických učitelů, kteří vedou paralelní výuku v aj. Máme smíšenou třídu s 20 žáky od 1. do 5. třídy. Ve školce a batolecí třídě máme celkem 7 lidí v týmu a 30 dětí.

Co děláme:

Koncept naší školy následuje pedagogiku Marie Montessori. Respektujeme vývojové potřeby každého dítěte, dětem pokaždé věnujeme dostatek pozornosti a pomáháme jim objevovat svět s radostí, lehkostí a pochopením.

Proč pracovat zrovna u nás:

Podporujeme kreativitu, jsme flexibilní a na všechny (i třeba ztřeštěné) nápady koukáme optikou „jak by se dalo“ ne „proč to nejde“. Takže dáváme velký prostor pro seberealizaci. Máme rádi lidi, kteří se umí radovat ze života takový jaký je.

Děti nám jsou velkou inspirací a nám záleží na tom, aby byly šťastné a spokojené.

Děláme věci, o kterých jsme přesvědčení, že jsou smysluplné a naplňují nás.