Ahoj, já jsem

PETR URBAN

Lead iOS Developer | Etnetera a.s.
Když něco dělám, dělám to pořádně. Když něco dělám pořádně, dělá mi to radost. O radost i o to, co dělám, se rád dělím.

Koho k sobě hledám

iOS developer

IT | Praha
Co budeš dělat:

Staneš se součástí projektu, na kterém budeš úzce spolupracovat s analytiky, testery, designéry a mnoha dalšími vývojáři a dostaneš jedinečnou příležitost sáhnout si na technologie jako například ApplePay.

Bez čeho se u nás neobejdeš:

Máš bohaté zkušenosti s vývojem mobilních aplikací a přehled o moderních trendech v tomto odvětví. Spoustu plusových bodů dostaneš za to, pokud jsi někdy tvořil/a SDK pro iOS. Jsi komunikativní a nedělá ti problém často probírat věci v rámci svého týmu i s product ownery. Co se týče kvality, rád/a dotahuješ věci do posledního detailu.

Od kdy spolupráce začne:

záleží na společné domluvě

Je možná práce z domova:
Ano
Kde budeš pracovat:
Jankovcova 1037/49, Praha, Česko
Jaká je za tuto práci odměna:

Výplatu na účet. Platební stravenkovou kartu, Multisportku, příspěvek na jazykové vzdělávání a další benefity, ze kterých si vybereš podle svých preferencí. Polohovací stůl, sluchátka, externí monitor...

Jaký typ spolupráce budeme mít:
  • Full-time
  • IČO - dlouhodobě
  • IČO - projekt

Více o mně

Co mám za sebou?

Kdysi dávno jsem si hrával s php, databázemi, sem tam s C++ a vždy jsem se hodně zajímal o UX. Vývoji mobilních aplikací jsem s nadšením propadl před osmi lety. S kamarádem jsem tehdy vyvinul několik aplikací (Android). Většina z nich je stále ke stažení, drží si dobré hodnocení a k tomu desítky tisíc aktivních uživatelů.

Do Etnetery mě před čtyřmi lety nalákal meetup mDevTalk (setkání mobilních vývojářů). Měl jsem potřebu se neustále posouvat dál a co je lepšího, než skupina lidí, kteří mají chuť se neustále rozvíjet a sdílet informace.
Od té doby jsem měl příležitosti pracovat na spoustě zajímavých projektech. Od nejmenších projektů, kde aplikaci zvládne udělat jeden člověk, až po obrovské, kde na jedné platformě současně pracují desítky vývojářů. Sbíral jsem zkušenosti, předával si know how se zkušenými kolegy a pomáhal s rozvojem těch, co začínají.

V současnosti jsem hrdý na to, že mohu v Etneteře vést téměř dvacetičlený svělý tým iOS vývojářů. Loni se nám podařilo společně s kolegy zorganizovat již druhý ročník iOS Mobilní Akademie.

Co od lidí očekávám?

Nadšení. Chuť rozvíjet jak sebe, tak posouvat dopředu celý tým. Kvalitu.

Co se mi kdy nejvíc povedlo?

V jednom roce převzít lead iOS kompetenci, udržitelně vyrůst na trojnásobek velikosti týmu a uskutečnit úspěšnou šestitýdenní Mobilní Akademii do které se podařilo zapojit téměř celý tým a z které jsme získali zatím 3 nové šikovné kolegy.

Co se mi nepovedlo?

Zatím se mi nepovedlo vydat vlastní aplikaci do AppStore.

Co mám teď v plánu?

Pracovat na tom, abychom stále zvyšovali standardy v Etneteře. Dbát na to, abychom dodávali co nejvyšší kvalitu. Podporovat sdílení know how, aby nám neutekly žádné moderní technologie.

Co o mně říkají lidi, s kterými pracuji?

Že jsem dobrý v předávání znalostí jiným. Že jsem ochotný pomáhat a udržovat správný směr. Že jsem super sportovec a hrozně se jim líbí můj zápal pro věc. (vypůjčil jsem si z týmové retrospektivy :))

Co považuji za důležité při vedení lidí?

Jít příkladem. Být rozhodný, ale umět naslouchat. Obklopovat se lidmi, co jsou chytřejší než já. Efektivně delegovat práci. Být spravedlivý a vnímavý.

Odkud čerpám energii a co dělám, když nepracuji?

Když zrovna sám nesportuji (běh, brusle, stěna, badminton...) chodím trénovat děti atletiku.

O firmě

Etnetera a.s.
Kolik nás je:

Je nás kolem 160.

Co děláme:

V Etneteře vyvíjíme a provozujeme inovativní projekty v oblasti zakázkového vývoje webových a mobilních aplikací. Během 20 let naší existence jsme si vybudovali stabilní pozici na českém trhu. Jsme hrdým členem Etnetera Group.

Proč pracovat zrovna u nás:

Etnetera se vždy pyšnila tzv. zmrd-free firemní kulturou. Liberální a otevřené prostředí ve spojení s prací na mnohdy technologicky přelomových projektech vyústilo v řadu zahraničních i tuzemských ocenění.
Chceš se podívat jak to u nás vypadá? Vyraž na prohlídku: https://www.youtube.com/watch?v=jwpiyg-CCJ0