Ahoj, já jsem

PETR BENEŠ

Výkonný ředitel | majitel | HyperMedia, a.s.
Každá lidská činnost se nakonec musí nějak projevit v číslech.

Více o mně

Co mám za sebou?

Ve světě obchodu jsem začínal už ve 14 letech, v 19 jsem založil svou první firmu. HyperMedia, a.s., jsme s kolegou v roce 2003 zakládali s jasnou vizí stát se úspěšnou společností na poli českého internetu. Mým cílem je neustále posilovat postavení HyperMedia, a.s., a rozšiřovat naši významnou klientelu v ČR i ve světě. Rád jsem mezi svými lidmi a podporuji je k co nejlepším výkonům a růstu.

Co od lidí očekávám?

Zodpovědnost, disciplínu, výkon, chuť se učit nové věci a překonávat své hranice. Dále také obchodního ducha, týmovost a v neposlední řadě selský rozum.

Co se mi kdy nejvíc povedlo?

Vybudovat společnost HyperMedia a dostat jí do TOP 5 největších internetových firem v ČR.

Co se mi nepovedlo?

Díky své přemíře důvěry jsem předal 2x celou obchodní divizi nesprávným lidem, kteří byli větší politici než dříči.

Co mám teď v plánu?

Bojovat a posouvat firmu do dalšího levelu. Citelně rozšířit obchodní divizi o zkušené obchodníky. Rozšiřovat naše portfolio portálů. A dostat se na obálku FORBESU :)

Co o mně říkají lidi, s kterými pracuji?

To je otázka spíše na kolegy, ale co si pamatují, tak sdělují: že jsem blázen :-), jsem přísný šéf, nechápou, kde beru tolik energie, občas, že jsem hyperman :-), ale zároveň, že jsem lidský a dokáži lidi nakopnout k těm nejlepším výkonům.

Co považuji za důležité při vedení lidí?

Důležitá je hlavně komunikace a neustálé posouvání v obchodní rovině. Být dobrým šéfem, leaderem, vizionářem a koučem. Předávat své zkušenosti a ukázat směr.

Odkud čerpám energii a co dělám, když nepracuji?

Cestuji, sportuji, nebo se věnuji rodině.

O firmě

HyperMedia, a.s.
Kolik nás je:

Firma o cca 100 lidech

Co děláme:

Společnost HyperMedia, a.s. byla založena v roce 2003, jejím prvním projektem byl portál HyperInzerce.cz – v současné době největší český inzertní portál. Hlavními činnostmi společnosti jsou internetový marketing, zastupování webů a provozování slevových a dalších portálů. Dnes patří skupina HyperMedia k nejvýraznějším hráčům v této oblasti na českém trhu a z hlediska návštěvnosti patří do TOP 5. Vlastní a zastupuje desítky portálů, které poměrně rychle získaly vysokou oblibu. Mají miliony návštěv měsíčně a přes 2 miliony registrovaných uživatelů, jejichž počet neustále roste.

Proč pracovat zrovna u nás:

Ve všem :-) Hyper je jenom jedna :-)