Ahoj, já jsem

PETR BAUDIS

Zakladatel | majitel | Rossum
Za počítače _doopravdy_ chytřejší!

Koho k sobě hledám

Deep Learning Researcher

Výzkum | Praha
Co budeš dělat:

Výzkum v oblasti aplikací neuronových sítí v kontextu dokumentů (jako vstupu vizuálního i textového) - pomoz nám přejít ze supervised settingu do weakly supervised end-to-end pipeline.

Bez čeho se u nás neobejdeš:

Track record v oblasti deep learningu - publikace nebo ekvivalentní (top Kaggle, open source, apod.) - a dobrý přehled v nejnovějších trendech (taky si čteš před spaním arXiv?). Zkušenosti s trénováním GANů nebo RL agentů a Keras/TF výhodou.

Od kdy spolupráce začne:

co nejdřív

Je možná práce z domova:
Výjimečně
Kde budeš pracovat:
Praha, Praha, Česko
Jaká je za tuto práci odměna:

Podle zkušeností 45000 až 120000. Ale pokud máš i lepší nabídku z Deepmindu, FAIR nebo OpenAI, určitě něco vymyslíme. Top lidem rádi nabídneme equity.

Jaký typ spolupráce budeme mít:
  • Full-time
  • IČO - dlouhodobě

Python Backend a SRE/DevOps

IT | Praha
Co budeš dělat:

Stavět backend infrastrukturu pro naše produkty, která zvládne rychle žonglovat (pro začátek) miliony dokumentů, a starat se o robustní scalable deployment v cloudu i on-premise.

Bez čeho se u nás neobejdeš:

Pythonista, pro kterého existuje i svět mimo Django, ví co je PEP8, dokáže napsat Dockerfile a jako my chce pomoct posunout AI z budoucnosti do přítomnosti.

Od kdy spolupráce začne:

co nejdřív

Je možná práce z domova:
Výjimečně
Kde budeš pracovat:
Praha, Praha, Česko
Jaká je za tuto práci odměna:

Podle tvých zkušeností a samostatnosti od 35000 do 100000. Top lidem rádi nabídneme equity.

Jaký typ spolupráce budeme mít:
  • Full-time
  • IČO - dlouhodobě

Více o mně

Co mám za sebou?

Ještě jako student jsem dělal spoustu open source software - pomáhal jsem Linusovi při zrodu nástroje Git, vyvíjel jsem textový browser ELinks nebo třeba OpenTTD a rozjížděl jsem hackerspace brmlab.

Později jsem se více posunul do výzkumu, můj program Pachi byl dlouho nejlepší open source počítačový hráč deskovky Go, nebo jsme třeba v SV startupu zkoušeli mind uploading červíka c. elegans.

Poslední roky vedu týmy pracující na strojovém učení převážně pomocí neuronových sítí, např. jsme postavili question answering systém YodaQA, custom image classifier appku vize.ai a teď finálně neuronové sítě "rozumějící" dokumentům v Rossumu.

Co od lidí očekávám?

Nebojí se ptát (ostatních, sebe, počítačů i světa) a baví je, když se někdo ptá jich. A když pár dní neprogramují, začnou být trochu nervózní. :)

O firmě

Rossum
Kolik nás je:

Začátkem 2020 je nás 35 a dál rosteme.

Co děláme:

Chceme lidem ušetřit manuální zadávání údajů a počítačům dát k dispozici strukturovaná data na mnohem větší škále. Proto jsme vyvinuli neuronové sítě, které "rozumějí" dokumentům - dokážou z nich extrahovat informace na základě jejich obsahu i vizuálního layoutu. K tomu stavíme spoustu infrastruktury na jejich učení, solidní backend, abychom je mohli škálovatelně provozovat, a super user interface, abychom lidem čas opravdu šetřili.

Proč pracovat zrovna u nás:

Mísy ovoce a lednici plnou Club Maté má už každý (jasně že i my). Ale pohybujeme se na hraně state-of-art výzkumu, neopisujeme jen prověřené metody z paperů a knihoven. Zároveň vidíme, že oblast zpracování dokumentů s jejími přístupy z 90. let díky naší pozici dokážeme moderní umělou inteligencí vážně disruptnout.