Ahoj, já jsem

MICHAEL PETRUS

Kreativní ředitel | majitel | profiKOMIKS
Uč se, zdokonaluj se, dři... nezapomeň se taky dobře najíst, vyspat a zasmát!

Více o mně

Co mám za sebou?

Téměř 10 let jako ilustrátor a komiksový kreslíř na volné noze. V roce 2013 jsem založil ilustrátorské studio. Prošel jako první Čech komiksovou Kickstarterovou kampaní. Spoluzaložil jsem umělecko-technologický startup s celosvětovou ambicí. Vydal jsem svůj komiksový román. Úspěšně jsem začal pomáhat kreativním profesionálům s jejich byznysem.

Co se mi kdy nejvíc povedlo?

Zůstal jsem sám sebou...

Co se mi nepovedlo?

Vyhořel jsem.... dvakrát.

Co mám teď v plánu?

Pokračovat směrem, který mi dává smysl.

Co od lidí očekávám?

Kvalitní komunikaci, upřímnost a zodpovědnost.

Co o mně říkají lidi, s kterými pracuji?

Co takhle citaci?: "Spolupráce s Michaelem byla perfektní. Dlouho jsem nezažila objektivní kritiku, dobré rady i pomoc v momentech, kdy jsem kolísala. Otevřený, pozitivní a motivující přístup. Měla jsem chuť k práci, snahu se zlepšit. Pro mne to byla jedna z nejlepších životních zkušeností, která mne opravdu přiměla k tomu na sobě dále pracovat. Doufám, že ještě někdy budu mít tu možnost pracovat pod jeho vedením." –Veronika Vondrová, ilustrátorka

Co považuji za důležité při vedení lidí?

Měkký k člověku, tvrdý k systému.

Odkud čerpám energii a co dělám, když nepracuji?

Energii čerpám v posteli... jakkoli.

O firmě

profiKOMIKS
Kolik nás je:

Malá firma se třemi lidmi v jádru a širším týmem spolupracovníků na volné noze.

Co děláme:

Tvoříme ilustrovanou a animovanou vizuální komunikaci k propagačním, vzdělávacím i zábavním účelům jak pro tisk, tak především pro online užití.

Proč pracovat zrovna u nás:

Nejsme agentura. Naše studio řeší komunikaci s klientem za naše freelancery, které rovněž kryjeme svým tělem – smlouvou. Pracujeme na vlastní kreativě, ke kterým zpracováváme kvalitní zadání a vybíráme pro zakázky ty nejlepší vhodné tvůrce do týmu.